Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hlášení po závodě

27. 5. 2009

středa 27.5.2009

se konal 5.závod pražského poháru žactva pod taktovkou Pragováckých dorostenců. Jelikož dorostenci dělali takovou tu akci poprvé, bylo vidět na první pohled. Velmi sme závod podcenili a zejména ředitel. Ovšem k začátečním problémům nemuselo vůbec dojít, kdyby každej pořadatel dorazil podle plánu a neházel na Andělu vajíčka po nějakém Paroubkovi. Během několika málo minut došli průkazky, s čímš se vůbec nepočítalo. (Děkování v následujícím článku) Zmatky na trartu, kdy se nevědělo, jestli už jsou kontroly na místě a je postavená linie, byla taky naše chyba. Potom šlamastika s mapama, kdy se museli loudit od dobíhajících závodníků, byla velmi trapná a moc se za to omlouvám i přesto že startéři kreslili a sto šest a stejně to nestačilo Bohužel sme nepočítali s tolika závodníky a troufám si říct, že jich přišlo přes 250.

Pak se ale vše srovnalo a závod probíhal celkem poklidně (až na ty mapy). Podle všech předpokladů kontroli seděli až na jeden případ:

         Kontrola číslo 51 na trati T7 a T4 byla postavena správně, jelikož stavitelé se mi zapřísáhli, že kontroli stavěli podle předem připravených štítků. Také první hodinu si žádný závodním nestěžoval, že by kontrola byla špatně. Až pak začali chodit lidé, že jí bu´t nenašli nebo že je mimo. Vydal sem se na místo a zjistil, že kontrola je postavena opravdu špatně, i když štítek bylo vidět na metry daleko. Navíc tuto kontrolu stavěl zkušený běžec a proto je málo pravděpodobné, že by takto jednoduchou kontrolu skazil. Spekuluju proto nad tím, že někdo úmyslně kontrolu přesunul o pár metrů dál. Důkaz však nemám a proto mi to celé zůstává záhadou. Všichni co kontrolu nenašli se jim samozdřejmě bude pořítat normálně. Za nástálou chybu se i tak omlouvám, protože lidé stráceli i několik desítek minut hledáním.

Jinak komentáře k závodu byli spíše kladný a i já sem byl spokojen, že si lidi neztěžují.

Výsledku budu zpracovávat v průběhu čtvrtka, tak doufám že by již zítra mohli být. Vyhlášení výtězů proběhne na 6. závodě PPž v Petrovicích u kategorii HD10L a kategorie HD10, HD12, HD14 budou oceněny medajlema! Dostavte s eprosím v hojném počtu!

Jestli se chcete k závodu vyjádřit můžete. Stráty a nálezy jsou v následujícím příspěvku.

Fotky jsou uvedené v menu nebo odkaz pod tímto článkem. Bohužel jich je pár, protože nemám tak kvalitní foťák a závodníci byly tak rychlí, že se mi často rozmazávali.

Já Vám děkuji že ste se zúčastnili a děkuji za trpělivost. Vše je jednou poprvé a chybama se člověk učí a přístě už to snad takové chaotické nebude.

Děkuji.

 

Ředitel Přemysl Prášek

 

 

Náhledy fotografií ze složky ŽPPŽ 27.5.2009

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

jednapadesátka?

(Radek Mikuláš, 28. 5. 2009 13:50)

Přemku, nebyla ta jedenapadesátka devátá kontrola na trati T4? "Té čtyřku" jsem šel s velmi nízkým startovním číslem a měl jsem dojem, že právě ta devítka nesedí, a nechal tam asi půl minuty pobíháním podle hranic porostů ... pokud je to ona, byla špatně už od samého začátku. Pokud ne, tak jsem lehce zazmatkoval já a měl jsem štěstí, že jsem šel jako jeden z prvních a všechno bylo ještě OK ... S pozdravem Radek